Sesja „Święto grzybów – Grzybobranie, czyli wiem co jem”

W dniu 08.11.2016 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie będące podsumowaniem projektu  „Święto grzybów – Grzybobranie, czyli wiem co jem”, który dofinansowany był przez Urząd Miasta w Częstochowie.

W  ramach projektu zostały przeprowadzone  warsztaty „Grzyby jadalne i trujące”, w czasie wyjazdu do lasu warsztaty „Las jako ekosystem” oraz grzybobranie. Został również opracowany dodatek ekologiczny do szkolnej gazety „Gim-PRESS”  a w czasie sesji odbył się konkurs „Na grzyby”. Dzięki dofinansowaniu projektu przez Urząd Miasta zostały zakupione atlasy, które pomogły rozpoznawać grzyby w czasie warsztatów i grzybobrania i nadal będą służyć jako pomoc dydaktyczna.

            W spotkaniu wzięli udział: doktor Andrzej Bossowski – pracownik Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie, dyrektor gimnazjum – Henryka Sikora, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Pan Andrzej Bossowski w swojej prezentacji przybliżył nam grzyby trujące, jak je odróżnić od grzybów jadalnych oraz jak należy postępować w przypadku zatruć nimi.

            11 uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy „Na grzyby”, w którym musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania grzybów jadalnych i trujących, wiedzą na temat budowy grzybów, ich roli w środowisku, sposobem ich zbierania. Jednym z zadań konkursowych było wykonanie zdjęcia dowolnego grzyba oraz dostarczenie przepisu na wybrane danie. Ze zdjęć i przepisów została wykonana wystawa.

            Po podsumowaniu punktów w trzech kategoriach: zdjęcie, przepis i konkurs wiedzy, I miejsce zajął Mateusz Iwiński z klasy 1 d, II miejsce - Sandra Caban z klasy  3 d, dwa równorzędne III miejsca zdobyła Zuzanna Tatarczyk z klasy 1a i Zuzanna Szewczyk z klasy 2b.

            Dekorację do sesji wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Anny Langier, część artystyczną przygotowała pani Grażyna Mulica, całość sesji przygotowała pani Ewa Skwara.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie