Sukcesy sportowe 2015/2016

I miejsce dla Marcela Suligi w Tauron Triathlon " Stalowy Sokół " Jaworzno

I miejsce dla Marcela Suligi w M 20

I miejsce w turnieju piłki nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół im.B.Prusa w Częstochowie  (drużyna pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Musiała w składzie: Daniel Bogacki, Eryk Smoliński, Kamil Krysian, Hubert Żmuda, Daniel Szelka, Przemysław Pawlik, Damian Szewczyk, Michał Suliga, Jakub Kubicki)

IV miejsce w Gimnazjadzie 2015/2016 w piłce nożnej chłopców (drużyna pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Musiała w składzie: Daniel Bogacki, Kacper Kołodziejczyk, Alan Homa, Eryk Smoliński, Kamil Krysian, Hubert Żmuda, Daniel Szelka, Przemysław Pawlik, Damian Szewczyk, Michał Suliga, Jakub Kubicki, Kamil Luks, Kamil Perz, Filip Bąk)

Biegi przełajowe w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej: Drużyna chłopców w składzie: Marcel Suliga, Daniel Małek, Przemysław Pawlik, Marek Bauć, Daniel Szelka i Piotr Mizgała zajęła I miejsce i wywalczyła awans do ćwierćfinału województwa śląskiego .W ćwierćfinale województwa śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych drużyna chłopców z naszego Gimnazjum zajęła II miejsce.

Bieg uliczny XXVI Złota Mila Częstochowy- Na starcie stanęło 70 uczniów naszego Gimnazjum. Indywidualnie zwyciężył   Marcel Suliga, w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Daniel Małek(6 miejsce) i Bartosz Hacaś(7miejsce). Nasza szkoła zajęła również  I miejsce w klasyfikacji  drużynowej.

2 miejsce siatkowka plazowa,Gimnazjada 2016.

Drużyna Gimnazjum nr 18 w składzie  : Frymus Jan, Bauć Marek, Knapik Piotr, Stala Mateusz, Janczyk Gabriel, Grabałowski Wiktor, Hacaś Bartosz, Mizgała Piotr, Pawlik Przemysław, Suliga Marcel, Małek Daniel, Szelka Daniel, Dżereń Mateusz zdobyła I miejsce drużynowo i wywalczyła awans do półfinału wojewódzkiego.

Sztafeta  4x100m – II miejsce

Nasza drużyna w składzie: Beśka Dominik, Frymus Jan, Bauć Marek, Knapik Piotr, Stala Mateusz, Janczyk Gabriel, Grabałowski Wiktor, Hacaś Bartosz, Mizgała Piotr, Pawlik Przemysław,   Małek Daniel, Bąk Wiktor, Suliga Michał, Kubicki Jakub zdobyła II miejsce